Zoek

Fractionele neerwaartse bijstelling winstprognose

Vastgoedfonds Corio iets voorzichtiger over 2011

19 augustus 2011

Vastgoedbelegger Corio heeft de winstverwachting voor dit jaar iets verlaagd. Voorzag het drie maanden geleden nog een fractionele winstgroei, nu moeten beleggers het met een gelijke winst doen.

Corio, voor 96 procent van de portefeuille belegger in retail, komt tot op heden redelijk ongeschonden door de Europese schuldencrisis. Dat neemt niet weg dat de bezettingsgraad langzaam terugloopt.

Halfjaarcijfers Corio
Van alle winkels staat nu 4,1 procent leeg, iets meer dan de 3,8 procent van een jaar geleden. Op zich niet zorgelijk maar Corio merkt wel degelijk dat het langer duurt alvorens leegstaande winkelruimte weer verhuurd wordt.
Dat geldt vooral in Nederland (28 procent van de beleggingen) en in Italië (18 procent van de beleggingen).

Directe resultaat
In het directe resultaat (huurinkomsten minus kosten) is de teruggang nog nauwelijks te merken.
Corio wist over de eerste jaarhelft de huur in haar winkelcentra namelijk autonoom met 3,0 procent op te voeren.

Dat is op zich niet slecht maar wel minder dan de 5,2 procent van Unibail Rodamco. In Spanje en Portugal bestaat nog wel druk op de huren, maar dat was minder dan in het eerste kwartaal. Dat komt omdat Corio werkt met een getrapte langzaam oplopende huurindex voor nieuwe huurders. 

Door uitbreiding van het aantal uitstaande aandelen in maart vorig jaar, Corio plaatste 13,3 miljoen stukken tegen 45 euro, zorgen de hogere huren niet voor een stijging van het directe resultaat per aandeel.

Dit cijfer is in de eerste jaarhelft stabiel gebleven op 1,46 euro per aandeel en zal ook over geheel 2011 geen groei vertonen.

Alles over Corio
Herwaarderingen
Over de eerste jaarhelft is er zelfs nog sprake van een positieve herwaardering van 8,7 miljoen euro, maar in het tweede kwartaal heeft Corio in totaal 21,8 miljoen euro op haar beleggingen moeten afwaarderen. Dat is toch 3,2 procent van de boekwaarde van 6,8 miljard.

Vooral in Turkije (12,1 procent) en in Duitsland (2,7 procent) moest flink worden afgeschreven. In Turkije heeft Corio vertraging opgelopen bij de opening van een winkelcentrum.

In Nederland was ondanks de opgelopen leegstand sprake van een flinke positieve herwaardering, vooral van winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht.

Waardering
De beurskoers van Corio reageerde positief op de berichten, ondanks de lichte neerwaartse winstprognose. Op 37,40 euro noteert het aandeel circa 17 procent onder de boekwaarde en rendeert het verwachte dividend 7,1 procent. Vooral dat laatste cijfer zal beleggers trekken in deze onzekere tijden.

Alle halfjaarcijfers op een rij
Concurrent Wereldhave wordt nog wat lager gewaardeerd en kent een mogelijk dividendrendement van 8,6 procent, maar daar zitten meer kantoren in.

Unibail Rodamco is weer duurder en presteert ook iets beter. Unibail-Rodamco kent geen discount op de boekwaarde en levert een verwacht dividendrendement van 5,7 procent.

Alleen focussen op het dividendrendement is geen aanrader. Vastgoed is laat-cyclisch en meer negatieve herwaarderingen en koersdalingen zijn niet uitgesloten.

LEES OOK:

Beursgenoteerd vastgoed krijgt het moeilijker en moeilijker 11 mei 2012

Vastgoedfonds Corio voelt al huurdruk in Spanje en Portugal 6 mei 2011

Verrassende uitbreiding naar Duitse vastgoedmarkt moet resultaat Corio lift geven 3 mei 2010

Corio ligt goed op koers om eigen winstverwachting te halen 18 november 2009

 Gerard Groener 
ceo Corio
Corio kiest vlucht naar voren, druk op huren houdt aan 10 juni 2010


Reageer op dit artikel


Om te kunnen reageren dient u in te loggen.
Uw reactie verschijnt op deze website. Wees voorzichtig met persoonlijke gegevens op internet.

Heeft u nog geen gebruikersnaam, klik hier

Ik ben mijn wachtwoord vergeten

Fondsen selecteren en zien

Niet de juiste FlashPlugin?
U heeft waarschijnlijk niet de juiste FlashPlugin geinstalleerd.

De laatste versie kun u hier verkrijgen. U wordt dan naar een andere pagina doorverwezen waar u de juiste plugin kunt downloaden en installeren.

Het zou ook kunnen dat javascript uit staat in uw browser. Deze dient u aan te zetten.

80dB