Zoek

Bescheiden nettowinst in tweede kwartaal door forse ingreep in de kosten

Zwarte cijfers voor Philips ondanks teruglopende verkopen

13 juli 2009

Het is Philips toch gelukt: zwarte cijfers over het tweede kwartaal. Dat is vooral te danken aan onorthodoxe kostenbesparingen. Ondertussen hollen de verkopen verder terug in alle divisies.

"De recessie is zwaar en diep. Wanneer herstel op zal treden is onduidelijk." Philips-topman Kleisterlee had de verwachtingen over het tweede kwartaal vooraf laag gezet. En dan vallen de resultaten al snel mee. Analisten hielden rekening met een verlies van meer dan 100 miljoen euro in het tweede kwartaal; het werd een winst van 45,miljoen euro. En de voorzichtige verwachting dat de tweede helft van 2009 lichte verbetering brengt voor Philips.

Dat resultaat is vooral te danken aan de forse kostenbesparingen die Philips heeft doorgevoerd. Het concern weet nog voortvarender dan zelf gedacht de kaasschaaf te hanteren. En het einde lijkt nog niet in zicht. Bezuinigingsrondes gaan door.

De resultaten van Philips in het tweede kwartaal...

En de vergelijking met het eerste kwartaal


Verkopen blijven fors krimpen
Tegenover de onverwachte nettowinst stond een verdere teruggang in omzet. Traditioneel zijn de verkopen voor Philips in het tweede kwartaal hoger dan in het eerste. En dus komt de verkoopkrimp van 19 procent in april, mei en juni nog harder aan dan die in het eerste kwartaal. Toen daalde de omzet met 15 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Bij de divisie consumentenelektronica zakte de verkopen met een miljard in en ook de gezondheidsdivisie, de groeibriljant, liet vijf procent omzetdaling optekenen. Toch is het dit onderdeel dat voor de zwarte cijfers zorgt bij Philips. Dankzij een strakke kostenpolitiek is het resultaat van dit onderdeel -en daarmee van het hele bedrijf- positief.

Eindbalans
-Philips blijft veel last hebben van de beroerde economische situatie en de flink terug gelopen consumentenbestedingen. Omzetten lopen verder terug.

-De gezondheidsdivisie ‘Healthcare' is het enige onderdeel met een positief bedrijfsresultaat, vooral dankzij fikse kostenbesparingen.

Daarmee lijkt Philips de eigen strategie geforceerd te willen waarmaken: Healtcare moet het onderdeel zijn dat Philips minder afhankelijk maakt van de grillen van consumenten. 

En hoe bescheiden het succes ook is: dat lijkt nu inderdaad het geval.

Cijfers Philips in het tweede kwartaal (pdf)

Fondsen selecteren en zien

Niet de juiste FlashPlugin?
U heeft waarschijnlijk niet de juiste FlashPlugin geinstalleerd.

De laatste versie kun u hier verkrijgen. U wordt dan naar een andere pagina doorverwezen waar u de juiste plugin kunt downloaden en installeren.

Het zou ook kunnen dat javascript uit staat in uw browser. Deze dient u aan te zetten.

80dB