Persbericht

Eerste uitreiking VEB Beleggingsfonds Awards tijdens 31e Dag van de Belegger

23 november 2009

Op de 31e Dag van de Belegger reikt de VEB voor het eerst de jaarlijkse VEB Beleggingsfonds Awards uit. De Awards worden toegekend aan beleggingsfondsen die in het voorbije jaar op basis van kosten, rendement en risico het best presteerden.

De VEB heeft haar eigen onafhankelijke fondsenrating die naast rendement en risico ook is gebaseerd op de (verborgen) kosten. De genomineerden voor de VEB Beleggingsfonds Awards zijn: Delta Deelnemingen Fonds (Delta Lloyd Asset Management & Dresdner VPV), iShares € Corporate Bond (Barclays Global Investors) en SNS Wereld Aandelenfonds (SNS Beleggingsfondsen Beheer). De uitreiking vindt plaats op vrijdag 27 november 2009 om 13.15 uur in de RAI te Amsterdam.

VEB Fondsenrating
De VEB heeft in 2008 de VEB Fondsenrating geïntroduceerd, die grotendeels gebaseerd is op de kosten van een beleggingsfonds. ‘De VEB heeft op grond van eigen onderzoek geconcludeerd dat kosten de enige relevante factor zijn voor het toekomstig presteren van een beleggingsfonds. De uitkomst van dit onderzoek wordt ondersteund door meerdere wetenschappelijke studies’, aldus Jan Maarten Slagter, directeur van de VEB. De jaarlijkse uitreiking van de VEB Beleggingsfonds Awards moet beleggingsfondsen inspireren om kritisch te kijken naar hun kostenstructuur en transparanter te communiceren. Slagter: ‘We zien de Awards niet alleen als een consumentenprijs, maar ook als een vakprijs die een belangrijke waarde moet gaan vertegenwoordigen in de professionele markt. Om die reden hebben we besloten om de winnaars bekend te maken in het Professionals Programma van de 31ste Dag van de Belegger’.

Toenemend marktaandeel beleggingsfondsen
Al jaren vormen beleggingsfondsen de belangrijkste beleggingscategorie in Nederland. Maar liefst 69% van de particuliere beleggers heeft beleggingsfondsen in zijn portefeuille. Ook het aanbod is sterk gestegen. Alleen al aan Euronext Amsterdam staan 279 beleggingsfondsen genoteerd. Om als particuliere belegger uit dit aanbod een passend en goed presterend fonds te selecteren, is een bijna onmogelijke opdracht. Temeer omdat fondsen en bestaande ratings niet altijd inzicht geven in de onderliggende kostenstructuur. Daarom is er de VEB Fondsenrating die particuliere belegger op weg helpt.
 
31e Dag van de Belegger
Kijk voor meer informatie over de 31e Dag van de Belegger op www.dagvandebelegger.nl.
 
 
Vereniging van Effectenbezitters

Fondsen selecteren en zien

Niet de juiste FlashPlugin?
U heeft waarschijnlijk niet de juiste FlashPlugin geinstalleerd.

De laatste versie kun u hier verkrijgen. U wordt dan naar een andere pagina doorverwezen waar u de juiste plugin kunt downloaden en installeren.

Het zou ook kunnen dat javascript uit staat in uw browser. Deze dient u aan te zetten.
stocks
Stijgers:
ASMI 8,28%
Reed Elsevier 3,97%
Logica 3,91%
ING Groep 1,31%
Heijmans 1,15%
Dalers:
Oce-9,68%
Wessanen-5,86%
Mediq-3,16%
Unilever-2,66%
KPN-2,57%

Uitgelicht

Actie Shell
Actie Shell

De afwikkeling van de Shell schikking is van start gegaan. Gedupeerde aandeelhouders kunnen nu hun claims indienen. Shell stelt totaal ruim 389 miljoen dollar ter beschikking aan de gezamenlijke gedupeerde beleggers buiten de Verenigde Staten.

lees verder »

Actie VDM
Actie VDM

Aandeelhouders Van der Moolen zijn stelselmatig verkeerd ingelicht over de situatie bij het inmiddels failliete handelshuis. Een onderzoek moet duidelijkheid scheppen. 

lees verder »

Actie Fortis
Actie Fortis

'De balans is in orde,' zei Fortis-ceo Votron. Een half jaar later waren aandeelhouders hun geld zo goed als kwijt. Een miljardendrama

lees verder »

Verliespolis
Verliespolis

Miljarden euro's hebben verzekeraars verdiend aan beleggingsproducten. Door torenhoge, vaak verborgen kosten te berekenen. De VEB sloot allianties en kwam in actie.

lees verder »

Actie KPNQwest
Actie KPNQwest

Acht jaar na het faillisement van KPNQwest is de VEB op weg financiële compensatie voor gedupeerde beleggers te krijgen.

lees verder »

Actie World Online
Actie World Online

World Online en de banken hebben bij de beursgang van World Online onrechtmatig gehandeld tegenover de beleggers.       

lees verder »

Actie Landis
Actie Landis

Landis heeft het beleggend publiek en de aandeelhouders onjuist, onzorgvuldig en niet tijdig geïnformeerd. De VEB heeft - ondanks het faillissement - een enquêteprocedure gestart. 

lees verder »

Actie LCI
Actie LCI

De Ondernemingskamer heeft geen wanbeleid kunnen vaststellen bij het failliete technologiebedrijf LCI.
Daarvoor was het onderzoek waarop de OK zich moest baseren te beperkt.   

lees verder »

80dB