Persbericht

Zeven prangende vragen aan Victor Muller

28-01-2010

Hoe wil Spyker, dat nog nooit winst heeft gemaakt, het eveneens verlieslatende Saab nieuw leven gaan inblazen? De VEB heeft zeven prangende vragen die door Spyker en haar bestuursvoorzitter Victor Muller op korte termijn, dat wil zeggen voor de aandeelhoudersvergadering van 12 februari aanstaande, moeten worden beantwoord. Dinsdag maakte Spyker bekend het veel grotere Zweedse Saab van General Motors over te willen nemen.

1. Hoe financiert Spyker haar eigen bijdrage aan de koopprijs?
Er moet door Spyker – naast de bijdrage van General Motors en een forse financiering door de Europese Investeringsbank – nog een bedrag van ongeveer 50 miljoen dollar aan contanten op tafel worden gelegd. Waar komen die vandaan?
 
2. Bestuursvoorzitter Victor Muller verstrekt via zijn nieuw opgerichte vehikel Tenaci Capital B.V. (Tenaci) twee leningen aan Spyker. Waarom is voor deze constructie gekozen, hoe ziet het aflossings- en rentebetalingschema van de beide leningen eruit en welk onderpand is door Spyker, Saab en/of Saab Spyker Automobiles verstrekt aan Tenaci?
 
3. Victor Muller heeft 4,6 miljoen aandelen overgenomen van Antonov als gevolg van een "succesfull bid". Tevens is Antonovs converteerbare lening overgenomen. Waarom is het aandelenpakket en de convertible van Antonov overgenomen, tegen welke prijs zijn de 4,6 miljoen aandelen van Antonov overgenomen en welke entiteit krijgt de beschikking over de converteerbare lening?
 
4. Na overname van het pakket aandelen van Alexander Antonov bezit Victor Muller meer dan 30% van de (gewone) aandelen in Spyker. Volgens de wet is Muller dan verplicht om een openbaar bod te doen op de overige aandelen. Wanneer kunnen de aandeelhouders van Spyker dit bod verwachten? Of heeft Victor Muller een ontsnappingsroute in gedachten?
 
5. Is Alexander Antonov, de Russische voormalig president Commissaris van Spyker, op enigerlei wijze betrokken bij de herfinanciering van Spyker?
 
6. General Motors krijgt voor 326 miljoen dollar preferente aandelen in Saab die aanvankelijk zes procent (vanaf januari 2012) per jaar kosten. Dit percentage loopt op tot 12 procent vanaf juli 2014. Daarnaast moeten deze preferente aandelen eind 2016 worden afgelost. Wat gebeurt er indien blijkt dat Saab die lasten niet meer kan dragen? Welke ‘penalty factor’ is van kracht als Saab niet in staat blijkt het dividendpercentage te voldoen?
 
7. Waarom en hoe denkt Victor Muller zowel Spyker als Saab (twee jarenlang noodlijdende ondernemingen) weer terug te kunnen brengen naar winstgevende omzet en welke geprognosticeerde investeringen zijn daarmee gemoeid?
 
De VEB wacht de spoedige antwoorden in spanning af.
 
Vereniging van Effectenbezitters

Fondsen selecteren en zien

Niet de juiste FlashPlugin?
U heeft waarschijnlijk niet de juiste FlashPlugin geinstalleerd.

De laatste versie kun u hier verkrijgen. U wordt dan naar een andere pagina doorverwezen waar u de juiste plugin kunt downloaden en installeren.

Het zou ook kunnen dat javascript uit staat in uw browser. Deze dient u aan te zetten.
stocks
Stijgers:
ASMI 8,28%
Reed Elsevier 3,97%
Logica 3,91%
ING Groep 1,31%
Heijmans 1,15%
Dalers:
Oce-9,68%
Wessanen-5,86%
Mediq-3,16%
Unilever-2,66%
KPN-2,57%

Uitgelicht

Actie Shell
Actie Shell

De afwikkeling van de Shell schikking is van start gegaan. Gedupeerde aandeelhouders kunnen nu hun claims indienen. Shell stelt totaal ruim 389 miljoen dollar ter beschikking aan de gezamenlijke gedupeerde beleggers buiten de Verenigde Staten.

lees verder »

Actie VDM
Actie VDM

Aandeelhouders Van der Moolen zijn stelselmatig verkeerd ingelicht over de situatie bij het inmiddels failliete handelshuis. Een onderzoek moet duidelijkheid scheppen. 

lees verder »

Actie Fortis
Actie Fortis

'De balans is in orde,' zei Fortis-ceo Votron. Een half jaar later waren aandeelhouders hun geld zo goed als kwijt. Een miljardendrama

lees verder »

Verliespolis
Verliespolis

Miljarden euro's hebben verzekeraars verdiend aan beleggingsproducten. Door torenhoge, vaak verborgen kosten te berekenen. De VEB sloot allianties en kwam in actie.

lees verder »

Actie KPNQwest
Actie KPNQwest

Acht jaar na het faillisement van KPNQwest is de VEB op weg financiële compensatie voor gedupeerde beleggers te krijgen.

lees verder »

Actie World Online
Actie World Online

World Online en de banken hebben bij de beursgang van World Online onrechtmatig gehandeld tegenover de beleggers.       

lees verder »

Actie Landis
Actie Landis

Landis heeft het beleggend publiek en de aandeelhouders onjuist, onzorgvuldig en niet tijdig geïnformeerd. De VEB heeft - ondanks het faillissement - een enquêteprocedure gestart. 

lees verder »

Actie LCI
Actie LCI

De Ondernemingskamer heeft geen wanbeleid kunnen vaststellen bij het failliete technologiebedrijf LCI.
Daarvoor was het onderzoek waarop de OK zich moest baseren te beperkt.   

lees verder »

80dB